Програми

Програма проведення курсу із скульптурного ліплення.

Курс зі скульптурного ліплення включає в себе процес здобування навичок для виготовлення скульптур таких як: ліплення, конструювання каркаса, формування та лиття.

Навчання виготовленню простої ліпниці з глини для подальшого відливу в гіпсі. Перше завдання для учня – це виготовлення розетки з глини з гіпсового оригіналу. Таке завдання дасть учню уявлення про академічну техніку ліплення, обмірам пропорцій і послідовності виконання роботи, що значно прискорить подальше навчання скульптурному ліпленню.

Також у курс із скульптурного ліплення входить виготовлення частини обличчя, череп, екорше, бюсти, які сформують правильне поняття про ліплення, об’єм, конструкції для Ваших наступних композицій.

Навчання створенню скульптурних композицій. Паралельно з виготовленням скульптури із глини виконуємо фігуративні композиції із скульптурного пластиліну, в яких освоюється принципи композиції мас, тонкощі вираження загального настрою композиції для реалізації творчого потенціалу учня.

Формування і відлив площинних і об’ємних скульптур. Курс зі скульптурного ліплення також вміщує навчання відливу багаторазових копій з різних матеріалів форм для відливу (силікон, гіпс) і самих відливів – скульптур.

Програма проведення курсу з живопису

Програма курсу живопису різними матеріалами включає в себе навчання таким технікам, як:
академічний малюнок,
живопис акварельними фарбами,
живопис гуашевими фарбами,
живопис акриловими фарбами,
живопис олійними фарбами,
техніка сухого пензлика та ін.

Перші уроки живопису почнуться з вивчення академічного малюнку.

Академічний малюнок — це основа живопису за допомогою якого Ви зможете передати об’ємність та реалістичність Вашої роботи. Техніки штрихування допоможуть Вам відтворити відтінки та фактуру предметів при будуванні та передачі зображення на папір або полотно. Спочатку починаємо з найпростіших фігур — це куб, шар, призма та піраміда. На гіпсових фігурах дуже добре відображаються тіні, півтіні, відблиски, рефлекси.

Штрихування Вам надасть навички, за допомогою яких Ви зумієте передати ефект об’ємності зображення. На уроках академічного малюнку Ви познайомитися з пропорціями, перспективами, із законами світотіней, навчитеся закономірності будування форм, об’єму та конструкції предмета.

Далі Ви переходите до фарб — акварельних та гуашевих фарб. Спочатку буде побудова нескладних натюрмортів (наприклад 2-3 предмета на світлому або темному кольорі). Ви також спробуєте відтворити декілька предметів, наприклад темний (сірий, коричневий, чорний) предмет із світлим предметом (овочі, фрукти) та однотонний натюрморт. Це надасть Вам більшкраще у самостійному написанні картин компанувати кольори та предмети.

Знайомство з гуашевими фарбами.

Для початку вивчення техніки гуашевих фарб також буде починатися з постановки натюрмортів з 2-3 предметів різної кольорової гамми (квіти, фрукти, предмети інтер’єру) та з обмеженою колоритністью (світлий/темний). Надалі, натюрморти будуть ускладнюватися. Будуть збільшуватися кількість предметів, їх об’ємність та кольоровість фігур. За допомогою гуашевих та акварельних фарб Ви навчитеся способам передачі на папір форм предметів, переднього та заднього плану, тонального відношення та лінійної перспективи.

Завдяки отриманим вище вказаним навичкам (штрихування, побудова зображення, поєднання кольорів) Ви переходите до техніки малювання акриловими та олійними фарбами.

Яка ж різниця між цими матеріалами? Які ж переваги в акрилових фарбах, а які в олійних?

Акрилові фарби швидко сохнуть, їх необхідно розбавляти водою, а також вони не мають характерного запаху.

Олійні фарби – картини написані олійними фарбами висихають біля 14 днів, проте кольори олійних фарб більш яскравіші та насищені. Крім того, завдяки мастихіну, роботу написану олійними фарбами, можна зробити більш об’ємною, а акрилові фарби лягають на полотно легкою плівкою.

У світі існує безліч видів матеріалів для малюнку та живопису, зокрема, олівець, гуаш, акварель, пастель, олія, акрил, темпера, вугілля, сангіна та сепія, туш…

А отже неможливо поставити одну із цим матеріалів на перше місце. Тому наша порада – спробувати ВСЕ! Можливо одна із технік малювання припаде Вам до душі і Ви відкриєте в собі справжнього художнього майстра!

Всі заняття чергуються, тобто Ви не будете нудьгувати над написанням лише гуашевими фарбами або штрихування олівцем. Наше завдання полягає в тому, щоб Ви не тільки на курсах живопису зуміли написати картини, але й вдома, на природі або навіть на роботі в обідню перерву. Наше завдання навчити, надихнути та відволікти Вас від повсякденних турбот!